آخرین خبرها

طرح ریزی واحدهای صنعتی

طرح ریزی واحدهای صنعتی

به نظرم تمام کتابهایی که برای طرح ریزی نوشته شده اند شبیه به هم هستند و اختلاف معنا داری بین آنها وجود ندارد. یعنی شما با خوندن هر کدام از آنها می توانید به هدف خودتان برسید و نیازی نیست که نگران بقیه کتابها باشید. وقتی یکی از کتابها را خواندید سایر کتابها را نگاه بندازید و می بینید که آنقدر مطلب اضافی و بدرد بخوری وجود نداره. من سالیان پیش کتاب علوی و یا حسین جعفری (انتشارات پردازش) رو پیشنهاد می دادم. به نظرم هنوز هم کتابهای خوبی هستن. البته شاید دومی گیر نیاد به همین سادگی. غلط هم داره اما به نظرم غلطهاش اینقدر واضحه که ایرادی بر اون نیست و می شه بهش تکیه کرد.

با توجه به بازخوردی که دانشجویان تو این یکی دو ساله دادن به نظرم کتاب مدرسان شریف خیلی خوب جواب داده و چون ویرایش خوبی داره به نظرم کتاب خوبی واسه مطالعه باشه.. کتاب مهندس نیکوفکر انتشارات نگاه دانش هم که خیلی خیلی کامله. اگه واقعا فرصت دارید بهترین کتاب هست. اما خوندنش زمان بر هست.

به یه نکته هم دقت کنید که فقط ۱۰ سوال تو کنکور می آد. اگه مثلا از این درس ۳۰ تا سوال می اومد اون موقع شاید اگه چند کتاب رو می خوندین می ارزید اما الان به هیچ عنوان پیشنهاد نمی کنم. وقتی قرار باشه ۱۰ سوال بیاد از هر مبحثی یه سوال مشخص می آد و می شه جواب داد. اگه سوال سختی هم بیاد مطمئن باشید خیلی ها نمی توننن به راحتی جواب بدن و نیاز به زمان ( هم هنگام مطالعه و هم هنگام پاسخگویی به سوال ) دارند و با توجه به زمان کم در کنکور صنایع-صنایع اصلا به صرفه نیست.

سوالات خود را بپرسید

یک نظر

  1. با سلام.
    به نظر من اگه کتاب خوب میخواین فقط کتاب استاد نیکوفکر رو بخرین.
    درسته حجم کتاب زیاده(۷۴۵صفحه)ولی واقعا آدم رو به ۸۰ ۹۰ زدن امیدوار میکنه.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *